м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00
Послуги стоматології

Пульпіт

Пульпіт – поширене захворювання, з яким стикаються стоматологи. Що ж це таке? Пульпа – м’яка тканина в порожнині зуба. Запалення пульпи – пульпіт (звичне – запалення нерва). Причиною виникнення захворювання може стати карієс, тріщини і травми зуба, що викликають запальні процеси. Щоб уникнути ускладнень, необхідно вчасно відвідати стоматолога.

 Пульпіт буває гострий або хронічний. У першому випадку пацієнт відчуває різкий біль, який посилюється при натисканні на зуб і в нічний час. У перші два-три дні біль віддає в одну точку, після цього наступає інша фаза гострого пульпіту, коли больове відчуття посилюється і віддає у виски, різні ділянки щелепи, вилиці (цей етап може затягнутися до двох тижнів, після чого переходить в хронічну форму) .

Хронічний пульпіт – тривалий запальний процес, який може тривати від 2-4 тижнів до декількох років. Больові відчуття притупляються, уражена ділянка може кровоточити, з’являється неприємний запах із рота. У запущеному випадку пульпіт може перерости в періодонтит.

Методи лікування визначає лікар, враховуючи індивідуальні особливості організму пацієнта і стадії запального процесу.

Основні етапи лікування (різняться для кожного окремого випадку):

– знеболювання;

– процедура по усуненню ураженої ділянки;

– видалення пульпи;

– вимірювання і обробка каналів, зуба;

– пломбування. Для своєчасного лікування пульпіту не відкладайте візит до стоматолога.