м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00
Послуги стоматології

Гемісекція

Неправильний догляд за порожниною рота, несвоєчасне лікування зубів може призвести до запальних процесів і інших ускладнень. Фахівці нашої клініки роблять все можливе, щоб зберегти зуб, а не видаляти його.

 Гемісекція – видалення тільки пошкодженого кореня зуба разом з прилеглою до нього частиною коронки. Хірургічна операція проводиться на багатокореневих зубах, у яких інфекція вразила тільки один корінь, а його подальше консервативне лікування є неможливим.

Показання до гемісекції:

– перфорація або тріщина одного з коренів;

– злоякісне новоутворення (кіста);

– карієс кореня зуба;

– наявність патологічних відхилень.

 Стоматолог проводить діагностику, щоб точно визначити місце ураження і вибрати метод проведення операції. Гемісекція може проводитися двома способами:

– розпилюється коронка до місця поділу на корені, потім корінь витягується;

– відшаровується слизисто-надкісткова латка і вирізається уражена ділянка. Тканинний матеріал повертається на місце, а на рану накладаються шви.

 Лунка промивається, обробляється антисептичним розчином і заповнюється кістковим матеріалом. Протягом двох-трьох днів після проведення гемісекції рекомендується утриматися від активних фізичних навантажень і вживання твердої їжі, яка може подразнювати слизову оболонку. Реабілітаційний період триває від одного до п’яти днів, на другий-третій день після процедури необхідно відвідати лікаря для огляду.