м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00
Послуги стоматології

Резекція верхівки кореня

Головне завдання нашої клініки – врятувати хоча б частину зуба, якщо подальше лікування неможливе. Резекція верхівки кореня – тонка стоматологічна операція по видаленню ураженої ділянки, при цьому коронка не пошкоджується. Найчастіше процедура застосовується для передніх зубів у разі запалення на корені.

 Різні запальні процеси, неправильне і несвоєчасне лікування пародонтиту можуть призвести до інфікування кореня у вигляді злоякісного утворення (кісти, гранульоми). Такі нарости не піддаються лікуванню, щоб уникнути інфікування зуба кращим рішенням є резекція верхівки кореня. Операція дозволяє пацієнтові зберегти рідний зуб, уникнути імплантації. Доступ до ураженої ділянки лікар отримує через кісткову тканину, значить, не потрібно розкривати коронку або пломбу

 Спочатку фахівець ретельно досліджує кореневу частину зуба за допомогою сучасного обладнання, щоб визначити точне розташування новоутворення і його розміри. Операція досить складна і проводиться під місцевим наркозом, пацієнт не відчуває болю під час хірургічного втручання. Для доступу до верхівки кореня робиться надріз на яснах, видаляється новоутворення та уражена ділянка. Лунка ретельно промивається і обробляється антисептичним розчином, порожнечі заповнюються кістковим матеріалом, далі на ясна накладаються шви. Якщо немає ускладнень в післяопераційний період, шви знімають приблизно через один-два тижні після проведення резекції верхівки кореня.

 У нашій клініці лікар проведе інструктаж по догляду за ротовою порожниною, призначить курс антибіотиків для прискорення реабілітації та виключення інфекції.

 Обов’язково дотримуйтеся гігієни порожнини рота і не затягуйте з відвідуванням стоматологічної клініки.