м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00
Послуги стоматології

Карієс

Із зубним болем стикаються люди різної вікової категорії. Основною причиною його виникнення є карієс. Що ж це таке?

Карієс – поширене захворювання, що виникає через вплив кислот в ротовій порожнині. У нальоті, який утворюється на зубах, міститься величезна кількість мікробів, що розчиняють мінеральну структуру зуба. Спочатку карієс пошкоджує зубну емаль, потім проникає в тверду тканину (дентин), також можливе ураження кореневих каналів і пульпи. Щоб уникнути ускладнень, рекомендується своєчасно звернутися до стоматолога.

 Потемніння емалі, наявність шорсткості на зубі – перші ознаки розвитку карієсу. Хвороблива реакція на холодну, гарячу, кислу і солодку їжу, неприємний запах із рота також є симптомами захворювання.

 Неправильний догляд за ротовою порожниною, недостатнє слиновиділення, часте вживання солодкого – основні причини виникнення карієсу. При перших ознаках захворювання необхідно звернутися за лікуванням в стоматологічну клініку, підібрати пасти з високим вмістом фтору і кальцію, мінімізувати вживання солодкого.

 Найчастіше карієс розвивається із-за нальоту, який утворюється там, де його важко дістати зубною щіткою: між зубами, біля коренів, в зубних канавках. Ранню діагностику карієсу допоможуть провести рентгенівські знімки. Стоматолог оцінить загальну картину і підбере відповідний метод лікування. На ранніх етапах досить одного відвідування, при глибокому лікуванні карієсу може знадобитися два-три візити до лікаря.

При необхідності лікар знеболить уражену ділянку, проведе медикаментозну і механічну обробку, потім установить захисну підкладку та проведе пломбування. Правильний догляд за порожниною рота, відвідування стоматолога мінімум два рази на рік – найкраща профілактика виникнення карієсу та інших захворювань.