м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00
Послуги стоматології

Періодонтит

Наші зуби піддаються як зовнішнім, так і внутрішнім пошкодженням. Запалення кореневої частини зуба та прилеглих до нього тканин – періодонтит. Таке захворювання поширене в стоматологічній практиці і є наслідком запущеного карієсу, несвоєчасного та / або неправильного лікування. Пульпіт (в народі – запалення нерва) може перейти в періодонтит при ускладненні або неправильному лікуванні.

 Запалення м’яких тканин виникає через різні інфекційні захворювання, травми щелепи і зубів. Щоб вилікувати періодонтит важливо своєчасно діагностувати проблему, перебороти свій страх і звернутися за допомогою до стоматолога. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, то існує велика ймовірність втратити зуб.

 Періодонтит може протікати в гострій та хронічній формі. У першому випадку пацієнт відчуває сильний пульсуючий біль, набряк в області ясен і щоки, підвищується температура тіла, відчувається рухливість зуба.

При хронічному періодонтиті зуб зовні, як правило, не має видимих ​​пошкоджень. Основні симптоми: під час жування болять зуби, ниючий біль ясен в нічний період.

Залежно від форми періодонтиту відрізняються і методи лікування. Спочатку стоматолог проводить повну очистку кореневих каналів від залишків запаленої пульпи та гною (в запущених випадках). Уражене місце обробляється антисептичними препаратами, щоб уникнути подальшого зростання бактерій. Після повного загоєння фахівець проводить повторний огляд каналів, пломбує зуб.

Профілактика періодонтиту:

  • правильний догляд за порожниною рота;
  • систематичне відвідування стоматолога;
  • збалансований раціон харчування.

Важливо своєчасно звернутися за професійною допомогою в клініку.