м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Біль після імплантації зубів

На сьогоднішній день імплантація-передовий метод відновлення відсутніх зубів. Він успішно застосовується в стоматологічних клініках у всьому світі. Суть операції полягає в тому, що на місце втраченого кореня, в кістку, імплантується штучний – стрижень з титану, який буде служити надійною опорою для коронки. Пацієнти можуть відчувати дискомфорт і біль після імплантації, що є нормальною реакцією на хірургічне втручання в організм. Період відновлення залежить від різних факторів: індивідуальних особливостей і больового порогу, складності операції, кількості і видів імплантованих імплантів.

Скільки болять ясна після імплантації?

Напевно, кожного другого хвилює питання протипоказань і можливих ускладнень (що буває вкрай рідко, якщо за справу береться справжній професіонал своєї справи). В ході процедури травмуються м’які тканини, тому потрібно бути готовим до набряків прооперованого ділянки. Найбільш часті питання, що хвилюють пацієнтів:

  • Як довго болить ясна після імплантації? Для імплантату імплантату в кістку потрібно розсікати ясна, а потім накладати на неї шви. Це означає, що за 1-2 дня вона не заживе, тому людина часто відчуває біль різного характеру в перші 3-4 дні (ниючий, пульсуючий, стріляє). Ясна може бути припухлої протягом першого тижня, часом до 7-10 днів відчувається свербіж. Приймати знеболюючі препарати або проводити будь-які інші маніпуляції, наприклад, полоскання, рекомендується строго за призначенням лікуючого стоматолога.
  • Якщо після імплантації зуба болить голова? Не завжди вдається цілком виключити ризик виникнення різних наслідків, серед яких найбільш поширеним є головний біль. Вона часто виникає при проведенні процедури на верхній щелепі. Після припинення дії анестезії може відчуватися нездужання, слабкість, запаморочення. Дані симптоми не повинні турбувати більше 2-5 днів. Одна з можливих причин такої реакції-запалення тканин, що оточують імплантат.
  • Біль на 6 день після імплантації? Після втручання дискомфорт і свербіж можуть відчуватися до 10 днів, в окремих випадках трохи довше – до моменту зняття швів. Тому не варто панікувати, якщо оперований ділянку болить на 6 день, звичайно, якщо немає побічних ефектів: кровоточивості, гнійних виділень, високої температури.

Ниючий біль після імплантації: коли звернутися до лікаря?

Кожна людина індивідуальна, тому точно спрогнозувати реакції організму на чужорідне тіло не під силу навіть досвідченому фахівцеві. Однак, перед процедурою імплантолог обов’язково розповість, скільки триває біль після імплантації зубів, і дасть рекомендації щодо правильного догляду за ротовою порожниною в післяопераційний період. Не потрібно панікувати і переживати передчасно, оскільки чітке дотримання всіх прописаних стоматологом рекомендацій, мінімізує можливі больові відчуття, а ускладнення зведуться до нуля.

Всі люди по-різному реагують на проведені маніпуляції: одні вже на другий-третій день забувають про вставленому імпланті, іншим, щоб звикнутися, буде потрібно більше часу. Якщо ниє і болить ясна після імплантації від однієї до двох тижнів днів, то це вважається нормою. Реабілітація може супроводжуватися набряком м’яких тканин, невеликою кровоточивістю і незначним підвищенням температури тіла. Якщо пацієнт відчуває сильний біль після імплантації зубів, тримається більше трьох днів висока температура (38 градусів і вище), виникає рухливість імпланта, слід відвідати стоматологічну клініку.

Професіоналізм імплантолога, сучасні методики, використовувані для проведення стоматологічного втручання, і дотримання приписів лікаря – запорука успішної операції, швидкого і безболісного відновного періоду. Пам’ятайте: біль після імплантації зубів – нормальна реакція організму на проведені маніпуляції. Якщо дискомфорт і біль зберігаються не більше семи-десяти днів після протезування, при цьому інтенсивність з кожним наступним днем слабшає, то це вважається нормою. В іншому випадку необхідно негайно звернутися до стоматолога.