м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Як проходить загоєння після імплантації зубів?

Втрата зуба і навіть кількох – не вирок до беззубого життя. Імплантація-одна з найбільш затребуваних методик по відновленню функціональності втрачених зубів. На місце рідного кореня, в кісткову тканину, імплантується імплантат-титановий гвинт, який буде служити опорою для коронки.
Загоєння після імплантації, як і після будь-якого іншого хірургічного втручання, займає деякий час. Реабілітаційний період залежить від різних факторів: віку, особливостей організму, професіоналізму лікаря, наявності хронічних захворювань, дотримання рекомендацій по догляду за порожниною рота.

Імплантація зубів: терміни загоєння, особливості догляду за прооперованою ділянкою.

Операція не відноситься до числа складних, а сам процес, завдяки якісним знеболюючим препаратам і сучасним методикам, проходить швидко і безболісно. Імплант-стрижень з титану, який вкручується безпосередньо в кістку. Для цього розсікаються м’які тканини, а по завершенню процедури, для якнайшвидшого їх зрощення і приживлення штучного кореня, на ясна накладаються шви. Саме в цей період, який триває не більше пари тижнів, пацієнт найбільш гостро відчуває біль і дискомфорт. До повного зрощення імплантату з кісткою може пройти від трьох до шести місяців – все індивідуально. Важливо також враховувати, що швидкість регенерації тканин для кожної людини буде відмінною.
Загоєння після імплантації зубів залежить від дотримання пацієнтом всіх рекомендацій стоматолога. Щоб не допустити розвитку запалення і ускладнень, необхідно ретельно стежити за ранкою. Це пов’язано з тим, що прооперована зона 2-4 тижні вразлива через бактерій.

У перші два тижні після операції необхідно:

  • Відмовитися від куріння, алкогольних напоїв, твердої їжі. Вживати подрібнену і напіврідку їжу.
  • Звести до мінімуму фізичні навантаження.
  • Уникати гарячих, холодних страв і напоїв,
  • Чи не жувати на сторону, де встановлений імплант.
  • Не торкатися до оперується зоні руками, мовою і різними предметами.

Особливо ретельно слід дотримуватися гігієни ротової порожнини, тоді загоєння рани пройде швидко і з мінімальним дискомфортом. Обходити зубною щіткою імплантований ділянку, його можна дбайливо обробляти ватним тампоном, змоченим в сольовому розчині. Для зниження больових відчуттів лікар може рекомендувати прийом знеболюючих препаратів, які призначаються в індивідуальному порядку.

Як довго заживають ясна після імплантації?

В ході операції впливу піддаються як кістка, так і м’які тканини, оскільки для імплантації титанового стрижня, як правило, потрібно розсікати ясна. Як довго заживає ясна після імплантації? Все залежить від обраного імплантату (підкісткового або надкостного), глибини лунки, висоти кістки. В окремих випадках може знадобитися пластика ясен-тоді загоєння займе трохи більше часу.
Як доглядати за порожниною рота після хірургічного втручання?
У перші дні ясна буде хворіти, можлива припухлість і почервоніння, може незначно піднятися температура – це нормальна реакція. Щоб зменшити больові відчуття, доктор призначить знеболюючі препарати. Самостійно приймати” перевірені ” медпрепарати не рекомендується, оскільки вони можуть вплинути на загоєння рани.
Протягом 3-4 тижнів може відчуватися свербіж. До кінця місяця пацієнт не повинен відчувати дискомфорт. Сольові ванночки для ротової порожнини допоможуть позбутися від болю. Для цього необхідно потримати розчин на тій стороні, де був встановлений імплантат.

Коли знімають шви після імплантації зубів?

День зняття швів призначається імплантологом індивідуально для кожного окремого випадку. Як правило, це відбувається на 10-14 день після операції. В ході процедури не застосовуються анестетики. Лікар акуратно розрізає нитки, потім щипцями витягує їх залишки з м’яких тканин. Пацієнт відчуває лише легкий дискомфорт, ніяких хворобливих відчуттів. Якщо використовувалися спеціальні нитки, які розсмоктуються, то зняття швів не потрібно.
Слід дбайливо доглядати за прооперованим ділянкою, щоб не допустити розвиток ускладнень: використовувати щітку з м’якою щетиною, обробляти рани антисептичними засобами, виключити тверду їжу і намагатися жувати на здорову сторону.
Імплантація зубів, загоєння, реабілітаційний період проходять практично безболісно, якщо пацієнт не нехтує рекомендаціями стоматолога, ретельно дотримується гігієни ротової порожнини.
“Стоматологія Соболевського” оснащена найкращим обладнанням і матеріалами, щоб операція і процес відновлення проходили швидко і безболісно.