м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Чи можлива імплантація при пародонтозі?

Здорова красива посмішка-результат правильного догляду за порожниною рота і регулярного відвідування стоматолога. Внаслідок вроджених дефектів, травм і ускладнень через несвоєчасне лікування людина може позбутися одного і навіть декількох зубів поспіль. Сьогодні Стоматологічні клініки застосовують різні способи по відновленню естетики і функціональності зубощелепної системи. Протезування на імплантатах-прогресивна методика, що дозволяє відновити втрачений зуб або цілий ряд.
Звертаючись в клініку за допомогою, пацієнти задають питання: “чи можлива імплантація при пародонтозі”? Одним з частих захворювань є запалення пародонту, яке виникає через травми щелепи, інфекційних уражень, недостатньо ретельної гігієни ротової порожнини. Важливо своєчасно діагностувати проблему, перебороти страх і відвідати стоматолога. Лікуючий лікар складе повну клінічну картину на підставі отриманих результатів аналізів і індивідуальних особливостей організму.

Пародонтоз: імплантація зубів в сучасній стоматології.

Пародонт-тканини, які оточують і утримують зуби. Запалення пародонту призводить до кровоточивості ясен, больових відчуттів, а в запущених формах – до розхитування зубних одиниць. Пародонтоз-остання стадія запального процесу, супроводжується гнійними виділеннями з пародонтальних кишень, оголенням шийки кореня, появою рухливості зубів.
На сьогоднішній день імплантація при пародонтозі можлива. Процедура не проводиться при гострому перебігу захворювання, оскільки великий ризик відторгнення імпланта. Спочатку необхідно провести санацію ротової порожнини, після цього приступати до вживлення штучних конструкцій. Тривалість лікування залежить від стадії пародонтиту: чим раніше взяти хворобу під контроль, тим швидше можна приступити до протезування.
Перед проведенням операції лікар збирає анамнез, складає індивідуальний план лікування. В окремих випадках імплантолог може рекомендувати кісткову і пластику м’яких тканин.

Імплантація зубів при пародонтиті

Пародонтит-запалення опорного апарату зубів. На початкових етапах не викликає дискомфорту або больових відчуттів. Через несвоєчасне звернення в клініку може стати причиною виникнення різних ускладнень: гнійних виділень з пародонтальних кишень, розхитування і втрати зубів, атрофії кістки.
Запалення м’яких тканин, відсутню кількість кісткової тканини, оголення шийки ускладнюють процес з відновлення зубощелепної системи. На сьогоднішній день імплантація при пародонтиті дозволяє повернути красу посмішки. Стоматологи рекомендують видалити хворобливі зуби, щоб запобігти поширенню інфекції, після цього приступати до установки імплантів.

Які ризики можливі при установці імплантатів при пародонтиті:

  1. Інфекційні ураження, які можуть стати причиною рухливості або відторгнення титанового кореня.
  2. Атрофія кісткової тканини. При запущеній стадії захворювання кістка розсмоктується, що унеможливлює вживлення штучного кореня. Для проведення операції буде потрібно додатково процедура з нарощування кістки.
  3. Складнощі установки імплантату можуть бути пов’язані з рихлістю кісткової тканини і значною втратою її обсягу.

Як проходить підготовка до імплантації при пародонтозі?

Приживлюваність імплантату залежить від індивідуальних особливостей організму і професіоналізму імплантолога. Дотримуючись в точності всіх рекомендацій лікаря, можна бути впевненим в результаті.
При запаленні пародонту немає ніяких протипоказань до хірургічного втручання. На першому етапі проводиться глибока чистка порожнини рота від зубного каменю і нальоту, прибираються надясенні і підясенні відкладення, при необхідності призначаються медпрепарати. Потрібно домогтися стабілізації, зупинити розвиток запальних процесів і руйнування м’яких і кісткових тканин.

Імплантація зубів при пародонтиті: способи лікування.

На початкових стадіях хвороби лікування проводять за допомогою терапевтичних методів, після цього приступають до вживлення титанового кореня.
При середньому ступені ураження, як правило, потрібне нарощування кістки. Імплантування проводиться базальним або класичним способом.
Для надійної фіксації імплантати вкручують в глибокі шари (для цього застосовують гвинти різної довжини). Пацієнтам з повною відсутністю зубів для кращої стабільності протеза виконується імплантування по протоколу All-on – 6 або All-on-4.
Пародонтоз: імплантація вилична. Особливість методики полягає в установці титанових стрижнів в виличну кісткову тканину. Операція проводиться виключно на верхній щелепі.
Пародонтоз і імплантація:чому не рекомендується встановлювати імплант відразу?
Одна з основних причин-висока ймовірність відторгнення конструкції організмом.
Рихлість і зменшення кістки, що унеможливлює імплантування без додаткових операцій.
М’які тканини не прилягають щільно до зубів, що призводить до утворення пародонтальних кишень.
Після первинного огляду імплантолог призначить комплекс маніпуляцій, необхідних для лікування. Важливо дотримуватися всіх інструкцій, щоб мінімізувати ризики виникнення ускладнень.

Імплантація зубів при пародонтозі – можливість не тільки зупинити перебіг запальних процесів, але також повернути функціональність зубощелепної системи і колишню красу посмішки. Щоб посміхатися без сорому, слід дотримуватися гігієни ротової порожнини, стежити за станом ясен, слідувати рекомендаціям лікаря і обов’язково своєчасно відвідувати стоматологічний кабінет.