м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Не прижився імплант: причини, ознаки відторгнення і тактика лікування

Імплантація-сучасна методика щодо вирішення проблем з відсутністю зубів. Кожну людину, якій належить операція, турбують наступні питання: показання та протипоказання, тривалість відновного періоду, ймовірність неприжіваемості штучної конструкції. Дійсно, Чи може трапиться після імплантації зубів відторгнення імплантату?
Імплант – це гвинт з титану, імплантується в кісткову тканину людини. Операція вимагає правильного підходу від пацієнта і професіоналізму від імплантолога. “Стоматологія Соболевського” оснащена кращим обладнанням, у нас працюють справжні професіонали своєї справи, а пацієнтам ми рекомендуємо тільки кращі конструкції зарубіжних виробників, тому ризик відторгнення імпланта зводиться практично до нуля. Приживлюваність імплантатів, встановлених в нашій клініці, висока і становить 99%.

Імплант не приживається: причини і симптоми відторгнення

Операція по відновленню цілісності зубного ряду має на увазі хірургічне втручання. Імплантат імплантується в кістку, а швидкість приживлення триває від трьох до шести місяців – все індивідуально. Дана методика є найбільш ефективним і довгостроковим методом відновлення зубів. Імовірність відторгнення штучної конструкції істотно низька і становить всього 1-2%.

Зубний імплант не прижився: можливі причини.

 • Періімплантит-запалення навколишніх тканин. Ускладнення може бути викликано різними факторами: не вилікувані до кінця каріозні ураження, гостра форма запалень пародонту, неякісні матеріали, операція проведена не по протоколу, недостатня діагностика стану здоров’я. До ускладнень може призвести нехтування пацієнтом рекомендаціями стоматолога: погана гігієна, передчасне високе жувальне навантаження, куріння і вживання алкогольних напоїв.
 • Структура кісткової тканини. Через пухкої кістки, навіть при її достатньому обсязі, може не прижитися титановий корінь. Щоб цього не допустити, необхідно додатково зміцнити її спеціальним матеріалом.
 • Порушення процесу остеоінтеграції. Бажання заощадити, вибір більш дешевих імплантатів можуть стати причиною розростання не кісткової, а рубцевої тканини-фіброзу. Це порушує природність приживлення, що часто призводить до випадання конструкції.

По завершенню операції у пацієнта може спостерігатися припухлість ясен, больові відчуття, незначне підняття температури, невелика кровоточивість – це нормально. Через 5-10 днів прояви зменшуються, а потім зникають зовсім. Імовірність того, що корінь з титану не зростеться з кісткою істотно низька, даний показник становить всього 1-2%.
У яких випадках слід негайно звернутися до стоматолога?

Основні симптоми того, що імплант не приживається:

 • кровотеча;
 • почервоніння і припухлість ясен, які посилюються;
 • хворобливі відчуття при жуванні;
 • рухливість штучної конструкції;
 • неприємний запах з ротової порожнини;
 • гострий біль і висока температура.

Щоб операція пройшла з комфортом, реабілітаційний період не затягнувся надовго, а титановий корінь прижився, необхідно розповісти доктору про наявні захворювання, можливі проблеми зі здоров’ям. Лікар складе індивідуальний план лікування, враховуючи реакції і особливості організму.

Зубний імплант не прижився: профілактика ускладнень

Найбільш часті причини відторгнення імплантату-куріння і вживання алкоголю, нехтування гігієною ротової порожнини. Ускладнення після перенесених захворювань також можуть стати причиною випадання імплантату. Сучасна імплантологія вийшла на високий рівень: для відновлення функціональності зубощелепної системи використовуються гвинти з титану зарубіжних виробників (деякі дають довічну гарантію на свою продукцію), застосовуються новітні технології, навчання фахівців проводиться за протоколом. Тому успішність процедури становить 98-99%.
Від професіоналізму доктора і його особистого досвіду залежить багато чого, але пацієнт повинен розповісти імплантолога про захворювання, якщо вони є. Лікар зможе вчасно змінити тактику імплантування, призначити ряд терапевтичних заходів для стабілізації стану здоров’я. Краще вирішити всі питання до хірургічного втручання і не чекати, що титановий гвинт випаде.

Профілактика ускладнень:

 • Вибирати надійну клініку і досвідченого імплантолога.
 • Не економити, віддавати перевагу якісним матеріалам.
 • Дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.
 • Дотримуватися гігієни ротової порожнини.

Чи можлива подальша імплантація, якщо не прижився імплант? У більшості випадків повторна імплантація можлива. Для цього видаляється наявний протез, стабілізується стан кісткових і м’яких тканин, потрібно здати потрібні аналізи. Бажано не затягувати з проведенням операції, інакше через 2-3 місяці кістка, не отримуючи навантаження, почне атрофуватися.

У” стоматології Соболевського ” пацієнти можуть не переживати за результат. Наші досвідчені лікарі дарують посмішки кожному, хто звернеться до нас за допомогою. Ми рекомендуємо якісні імпланти відомих брендів, які будуть служити багато років.