м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Чи можна ставити імплант якщо зуб видалений давно?

Залишитися без зубів можна в будь-якому віці, а причини бувають різні: травми, несвоєчасне лікування, неправильна гігієна порожнини рота. На сьогоднішній день імплантація є найбільш надійним і естетичним методом в стоматології по відновленню естетичності та функціональності зубощелепної системи, має ряд незаперечних переваг перед іншими видами протезування. Імплант на місці віддаленого зуба замінить рідний корінь і буде служити довго при правильному догляді.

Через який час після видалення зуба можна ставити імплант?

У клініці Соболевського підберуть найбільш оптимальний метод лікування і тип імплантату для кожного індивідуального випадку. Видалити зуб і поставити імплант потрібно відразу або варто почекати до повного відновлення (загоєння ранки після хірургічного втручання)? Стоматологи не радять затягувати, оскільки лише через 2-3 місяці після процедури видалення кісткова тканина починає зменшуватися в об’ємі. При недостатній кількості кістки може знадобитися додаткова операція по її нарощування.

Чи можна ставити імплант відразу після видалення зуба?

Багато хто хоче не чекати, а швидше побачити в дзеркалі красиву посмішку. Вирвати зуб і відразу поставити імплант – одномоментна методика в стоматології. Не користується широкою популярністю і має ряд протиріч, підходить далеко не всім. Суть полягає в тому, що відразу ж після вилучення рідного кореня його місце займає штучний. Поставити імплант після видалення зуба можна приблизно через 2-3 місяці. Цього часу достатньо, щоб лунка зажила, а кістка не встигла атрофуватися.

Чи можна поставити імплант через рік після видалення зуба?

Нерідко в клініку звертаються люди, які давно втратили зуб і зважилися на операцію. Вирвати зуб і вставити імплант можна по закінченню року, але рекомендується проводити процедуру до того, як кісткова тканина атрофується. В такому випадку може знадобитися провести додаткову процедуру по збільшенню обсягу кісткової маси з подальшою імплантацією.

  • Чи можливо встановити імплант після видалення зуба з кістою? Кіста являє собою освіту у вигляді маленького кульці на кінці кореня (буває вродженого або інфекційного походження). Щоб отримати якісний результат, звести до мінімуму ризик відторгнення титанового стрижня організмом, необхідно слідувати рекомендаціям лікаря і пройти повний курс лікування. В окремих випадках процедуру провести неможливо, але про це скаже тільки фахівець після огляду.
  • Видалення переднього зуба і імплант – хвилююче питання для кожного пацієнта. Хочеться повернути естетичність зубному ряду, щоб не відчувати скутість. Процес приживлення стрижня з титану займає від 4 до 6 місяців, не кожному захочеться бачити у відображенні дзеркала беззубу посмішку. Доктор може запропонувати тимчасову коронку, яка позбавить від скутості і невпевненості. Бажано намагатися не навантажувати коронку і не перевіряти на міцність.
  • Що буде, якщо не ставити імплант? Вже через два-три місяці після втрати зуба кістка починає стоншується і зменшуватися в розмірі, відбувається викривлення зубощелепної системи, людина відчуває утруднення при пережовуванні їжі, іноді порушується дикція, змінюється прикус.

Стоматологи не радять затягувати з відновленням зубного ряду.