м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Чим відрізняється протезування від імплантації?

Нерегулярне харчування, неправильна гігієна ротової порожнини, несвоєчасне лікування, вроджені дефекти можуть стати причиною порушення цілісності зубного ряду. Відсутність зубів тягне за собою ланцюжок порушень нормальної діяльності організму, що в цілому несприятливо позначається на здоров’ї людини. Імплант або протез – що вибрати для відтворення естетичності і функціональності зубощелепної системи? Який спосіб заміщення рідних зубів штучними конструкціями буде найменш травматичним і найбільш безпечним?

Протезування та імплантація зубів: різниця, переваги та недоліки.

Здорові і міцні зуби-це не тільки красива посмішка, але також можливість повноцінно жувати і насолоджуватися смаком улюблених страв. Для кожного індивідуального випадку стоматолог буде рекомендувати найбільш оптимальне рішення відновлення зубного ряду. У сучасній стоматології практикують два основні методи-зубний протез або імплант.

При класичному протезуванні коронка кріпиться на живі корені пацієнта. Дана тактика перевірена часом, має свої плюси і мінуси. Грамотно встановлена конструкція буде служити до 10 років при належному догляді за ротовою порожниною. Для установки моста потрібно обточувати сусідні зуби, щоб надійно його зафіксувати. Приблизно 75% людей, які зробили вибір у бік протезів, стикаються з проблемою атрофії (розсмоктування) кісткової тканини, що в подальшому унеможливлює відтворення посмішки таким способом.

Імплантація-передова методика в стоматології, що дозволяє відновити давно втрачені зуби, повернути функціональність при одиничному і множині відсутності зубних одиниць. Титановий гвинт імплантується безпосередньо в кістку (в окремих випадках потрібна додаткова операція по її нарощуванню). Протези або імпланти-вибір завжди залишається за пацієнтом, але другий варіант має ряд переваг:

  • успішно зростаються з кісткою в 99%;
  • запобігає атрофія кісткової тканини;
  • тривалий термін служби, деякі виробники дають довічну гарантію;
  • не потрібно обточувати сусідні зуби.

Імплантація та протезування: відмінності і що краще для здоров’я.

Лікуючий лікар складає індивідуальний план лікування. Як і будь-яка операція, дані методики мають свої недоліки і переваги.

Протези можна встановлювати тільки на рідні корені, в окремих випадках необхідно видалення нервів і обточування сусідніх зубів, що з часом призводить до витончення кісткової тканини.

Не варто боятися імплантації! Операція, проведена справжнім професіоналом, не несе ніякої шкоди здоров’ю, а реабілітаційний період пройде швидко, безболісно і без ускладнень.

Що краще-імплант або протезування?

В даному питанні актуальне питання ціни. Процедура зубопротезування менш травматична, оскільки не зачіпаються м’які тканини, процес лікування займає максимум до двох тижнів, з урахуванням отримання відбитків, виготовлення коронок і їх фіксації. Імплантації імплантату можна порівняти з ювелірною роботою, оскільки вимагає від імплантолога досвіду і професіоналізму. Повний період лікування (якщо не потрібна додаткова санація), від першого візиту до фіксації коронки, займає від трьох до шести місяців.

У питанні вартості виграє протез, оскільки процедура є досить демократичною, але служити конструкція буде в два-три рази менше, ніж титановий гвинт. Послуга імплантування відрізняється високою ціною, що цілком виправдовується тривалим терміном «життя» імплантату.

Імплантація і протезування: різниця в способі відновлення зубного ряду.

Основні відмінності у вартості, методі проведення хірургічного втручання, тривалості реабілітаційного періоду і терміні служби штучних конструкцій. Кожна з операцій має свої показання і протипоказання, які озвучить лікуючий лікар після укладення клінічної картини.

Імплантат імплантується безпосередньо в кістку, відновлюється жувальна функція і естетика при одиничному і повній відсутності зубів.

Протез фіксується на живих коренях, вимагає більш ретельного догляду.

Тривалий процес лікування-довгостроковий ефект. У “стоматології Соболевського” ми рекомендуємо найкраще нашим пацієнтам, а вибір завжди за ними!