м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Куріння та імплантація зубів: чи можна курити?

Красива посмішка і здорові зуби – це не тільки естетика, але також впевненість, нормальне самопочуття і злагоджена робота всього організму. Дентальна імплантація дозволяє відновити функціональність як при одиничному, так і при множині відсутності зубів. Куріння і імплантація зубів-один з найбільш частих питань, який задають пацієнти. Перед проведенням процедури лікар розповість про переваги і недоліки відновлення зубного ряду таким способом, вплив негативних звичок безпосередньо на лікування і реабілітацію.

Куріння при імплантації зубів

На сьогоднішній день різні джерела інформації дозволяють людині завчасно вибрати клініку і фахівця для проведення операції, також про шкоду куріння після імплантації зубів відгуки пацієнтів допоможуть намалювати реальну картинку впливу такої звички на весь період лікування. Нікотинові смоли сприяють розвитку запальних процесів в ротовій порожнині, що може продовжити період приживлення імплантату або зовсім викликати його відторгнення. Термін служби штучного кореня курців менше, ніж у некурящих людей, а в окремих випадках імплант вимагає заміни вже через 5-7 років служби.

Куріння після імплантації зубів може стати причиною наступних проблем:

  • ненадійна фіксації імпланта або його відторгнення;
  • кровоточивість прооперованої ділянки;
  • знижується рівень слиновиділення, що пересушує тонкі тканини ясен;
  • тривале загоєння швів і зрощення титанового стрижня з кісткою;
  • втрата кісткової тканини.

Куріння після імплантації зубів

Швидкість реабілітації при стоматологічному втручанні залежить від професіоналізму стоматолога, складності операції, індивідуальних особливостей організму, а також злагодженої роботи пацієнта і доктора. Куріння при імплантації зубів – одна з звичок, яку слід виключити приблизно за два-три тижні до і такий же період після протезування. Нікотин сприяє збільшенню кількості бактерій в ротовій порожнині, що може стати причиною різних стоматологічних захворювань, а в окремих випадках викликати відторгнення імпланта.

У курців зі стажем (ті, хто систематично курить більше 5 років) затягується процес зрощення титанового кореня і кістки. Смоли і дим дратують і обпалюють пошкоджені в ході хірургічного втручання м’які тканини, а це викликає хворобливі відчуття. Нікотин звужує кровоносні судини, перешкоджає утворенню кров’яного згустку, який потрібно для загоєння рани.

Куріння після імплантації можна відновити приблизно через 2-4 тижні після процедури, а в ідеалі, краще відмовитися від такої звички, зробивши корисний подарунок власному здоров’ю. За статистикою у 97% людей, які не курять, імплантати успішно приживаються і служать весь покладений термін (від 10 років і більше). У курців ця цифра становить приблизно 86%, а термін експлуатації імпланта – 5-7 років.

Імплантація зубів і куріння – два процеси, які необхідно відокремити одне від іншого, щоб процес лікування пройшов швидко і безболісно.