м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Ризики, аналізи і догляд в післяопераційний період при імплантації зубів. Частина 2.

Продовжуємо розбирати найбільш часті питання від тих пацієнтів, які ще тільки збираються вдатися до імплантації зубів. Відповіді на перші 5 питань ви можете подивитися в першій частині. Тепер наступна аналогічна порція.

Імплантація зубів: ризики і протипоказання

З кожним роком коло факторів, які змусять навіть досвідченого імплантолога відмовитися від проведення імплантації, звужується. Те, що кілька років тому вважалося серйозною проблемою, сьогодні такою не є. Тому зараз ми все більше говоримо про тільки про фактори ризику. І, треба сказати, тут у лікарів не завжди думки сходяться. Детально про показання та протипоказання до імплантації ми підготували для вас окрему статтю

Високий ризик проблем при установці імплантів (тобто в цих випадках не рекомендується вдаватися до імплантації), якщо у пацієнта є:

 • Виражена серцева недостатність
 • Порушення згортання крові
 • СНІД
 • Активна стадія раку
 • Захворювання імунної системи
 • Діти молодше 16-18 років
 • Вагітна жінка
 • Активні запальні процеси в кістці в зоні установки імпланта

Істотні ризики при імплантації зубів (тобто потрібно попереднє лікування або інші підготовчі заходи, а також висока настороженість) також є у випадках:

 • Анемія
 • Серцеві проблеми (ішемічна хвороба, стенокардія)
 • Цукровий діабет
 • Матері-годувальниці
 • Злісне куріння (за деякими дослідженнями куріння знижує ймовірність інтеграції імпланта на 10%, і є протипоказанням для процедур кісткової і ясенний пластики)
 • Наркозалежність і алкоголізм
 • Ревматичний поліартрит
 • Запальні процеси в порожнині рота

Всі ці ситуації можна описати коротко: “хочеться і колеться»…

Тобто робити імплантацію в принципі можна, але обережно і з деякими застереженнями в гарантійних зобов’язаннях.

Догляд в післяопераційний період після імплантації зубів: чи дають лікарняний лист?

Операція по установці одного імпланта в звичайному випадку триває близько 20-30 хв.вона проводиться під місцевою анестезією і абсолютно безболісна. Що стосується післяопераційного періоду, то він також протікає досить спокійно. Зазвичай лікар призначає болезаспокійливий препарат відразу після установки імпланта, при цьому на наступний день в них вже, як правило, немає ніякої необхідності. Деякі хірурги також люблять “підстраховуватися”, призначаючи курс антибіотиків незадовго до операції, і відповідно, пацієнт закінчує їх прийом через кілька днів після операції. Насправді, в звичайних випадках немає ніякої необхідності в такій “підтримці”. Взагалі установка імпланта відбувається дуже малотравматично, рана вшивається, тому вже на наступний день ви напевно зможете абсолютно спокійно вести звичний спосіб життя. Переважна більшість пацієнтів, які пройшли нескладну установку 1-2 імплантів відзначають, що переноситься ця маніпуляція навіть легше, ніж видалення зуба (особливо якщо мова про видалення зуба мудрості). Тому лікарняний брати не потрібно. У деяких рідкісних випадках може все ж з’явитися набряк (припухлість) в місці установки імпланта, синяк, незначна болючість. Ці реакції все ж індивідуальні.

Інша картина може бути, якщо планується велике втручання, коли установка імплантів поєднується з видаленням зубів, кістковою пластикою, коли за один раз встановлюються велика кількість імплантів відразу в декількох сегментах щелеп. Тут і час операції може збільшитися до декількох годин, і проводитися вона буде під загальною анестезією або медикаментозним сном, і післяопераційний період буде протікати трохи менш комфортно. Однак, як правило, будь-який дискомфорт проходить через 3-5 днів після процедури.

При звичайній стандартній установці 1-2 імплантів вже на наступний день ви зможете вести звичний для Вас спосіб життя…

Які аналізи потрібно здати перед імплантацією зубів?

На це питання відповідь досить легкий. У всіх звичайних випадках-ні. Ви ж не здаєте купу аналізів, перш ніж видалити зуб? А ми вже з’ясували трохи вище, що ця процедура, буває, проходить навіть травматичніше стандартної імплантації. Якщо ж у пацієнта є якісь серйозні загальні захворювання, непростий загальний стан (наприклад, у зв’язку з літнім віком), планується великий обсяг втручання (установка великого числа імплантів одночасно), якщо планується загальна анестезія (наркоз або медикаментозний сон), то в таких випадках лікар індивідуально може запросити якісь аналізи перед імплантацією зубів, які допоможуть прийняти рішення про ступінь ризику проведення процедур.

Аналізи перед імплантацією зубів

У деяких клініках вимагають здати такі ж аналізи для імплантації зубів, як при медкомісії перед польотом в космос. Найчастіше це непотрібна перестраховка, в гіршому випадку — підгодівля дружніх лабораторій. Особливо довгий список можуть запропонувати у великих медичних центрах, де Стоматологія лише частина великого грошового конвеєра. Так що якщо перед операцією Вас просять зробити все аж до аналізу калу на «яйцеглист», варто подумати про довіру такому мед.установа.

Що краще: імплант або міст?
Це найбільш часте порівняння, яке роблять пацієнти при прийнятті рішення. Досить поширена ситуація, коли втрачено 1-2 зуба, при цьому ще залишаються зуби-опори для мостовидного протеза. Що ж вибрати? Давайте просто сухо пройдемося по мінусах обох варіантів.

Недоліки мостовидного протеза:

 • Перевантаження опорних зубів, тому що вони починають працювати за себе і «за того хлопця», тобто на знос. А це призведе до значного скорочення терміну їх служби.Необхідність обточування зубів (найчастіше абсолютно здорових) під коронки. Якщо сповідувати принцип» Не нашкодь”, то міст – це поганий вихід, бо одне лікуємо – інше калічимо. В ідеалі заповнювати зуби краще так, щоб рука стоматолога не чіпала нічого зайвого. Навіть» золота ” рука. Що вже говорити про тих ручках, які ростуть у деяких нижче спини.
 • Спад кісткової тканини в місці видаленого зуба. Так уже закладено природою-все непрацююче в’яне. З кісткою відбувається те ж саме. Навантаження на неї висить в повітрі зубом не передається, і вона атрофується. А значить, потім вдатися до імплантації буде ще складніше. В області передніх зубів при відкритій посмішці, до того ж, виходить негарний естетичний дефект ясен, який не так легко потім виправити.
 • Утруднена гігієна. Зуби в протезі, спаяні єдиним блоком, заважають гігієнічним заходам. Через це може з’явитися неприємний запах з рота, запалитися ясна під коронками.

Мінуси імплантації:

 • Більш висока ціна.
 • Більш тривалі терміни лікування.

Це, мабуть, все. Є рідкісні винятки, коли маленький місток може виявитися більш раціональним рішенням, ніж установка імпланта, особливо коли вона пов’язана з підготовчої кісткової пластикою. Але це все ж винятки.

На цьому з блоком питань для невизначених ми закінчимо, хоча в подальшому при появі нових я буду робити апдейти.