м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Вкладки в стоматології

Стоматологічна вкладка – це штучна Реставрація, яка усуває дефект зуба, утворений в ході каріозного процесу. Говорячи іншими словами, вкладка-це пломба, яка виготовляється не в ротовій порожнині, а в спеціальній лабораторії.

Реставрація зубів за допомогою вкладок проводиться для відновлення великих порожнин жувальних зубів. Доведено, що використання вкладок більш ефективно і надійно в порівнянні з традиційними пломбами.

Переваги вкладок. Чим відрізняється вкладка в зуб від пломби?

До сьогодні в стоматології використовують композитні матеріали світлового затвердіння для відновлення каріозних порожнин

Підготовка до установки керамічної вкладки

Перед тим як провести пломбування каріозної порожнини, стоматолог видаляє уражені тканини. Потім стінки порожнини обробляються спеціальним клеїть речовиною (адгезивом). Композит пов’язаний з верстатами зуба великою силою. Під час фотополімеризації пломба піддається усадці і скорочується в обсязі 0.8-1.8%. При великому розмірі пломби під час усадки вона тягне стінки зуба до центру.

Полімеризаційна усадка може викликати напругу в самій пломбі, що призведе до утворення тріщин на зубі. При усадці пломба відривається від стінок зуба, через що виникає ризик вторинного карієсу.

Вкладка не має вище описаних недоліків, вона приготовлена в лабораторних умовах і вже пройшла всі етапи полімеризації.Зносостійкість вкладки на зуб.
Матеріали для пломбування досить зносостійкі. Але під час полімеризації в порожнині рота пломба проходить цей процес не до кінця. А це значно позначається на її міцності. Вкладка ж полімеризується при високій температурі, завдяки чому підвищується її зносостійкість.

Точність відновлення.
Поставити пломбу відразу з урахуванням прикусу досить складно, особливо при великій каріозної порожнини. Під час виготовлення вкладок всі особливості прикусу пацієнта можна врахувати.

В результаті вкладка буде точно відповідати індивідуальним особливостям прикусу.

Процес виготовлення вкладок

Під час візиту до стоматолога відбувається підготовка зуба, зняття зліпка, підбір кольору вкладки і установка тимчасової вкладки. При другому візиті встановлюється безпосередньо сама вкладка. Між цими візитами зазвичай 1-2 тижні. За цей час в зуботехнічній лабораторії виготовляється вкладка.

Перше відвідування

Для виготовлення вкладки знімається зліпок не тільки з пошкодженого карієсом зуба, але і протилежної щелепи, що дає техніку при виготовленні врахувати всі особливості прикусу. Зліпок робиться зі спеціальної пасти, яка поміщається на зуби для затвердіння. Після чого вона знімається з зубів.

Потім отримані зліпки передають в зуботехнічну лабораторію. За ним Зубний технік відливає гіпсову модель-точну копію зубів пацієнта. По ній і виготовляється вкладка.

Підбір кольору вкладки

Колір вкладки підбирається максимально схожий на відтінок сусідніх зубів за допомогою спеціальної таблиці кольорів.

Виготовлення тимчасової вкладки для зуба

На час виготовлення зубної вкладки стоматолог робить тимчасову вкладку, використовуючи спеціальну шину. Шина заповнюється рідкою пластмасою і одягається на пошкоджений зуб. Після цього шина видаляється з зубів і шліфується. Її фіксують на зуб.

Друге відвідування. Установка вкладки на зуб

Перш ніж встановити вкладку, стоматологи перевіряє її форму, колір. Обов’язково перевіряється прикус. Після того, як фахівець переконується в правильності вкладки, можна приступати до цементування.

Для цього попередньо очищають вкладку і зуб. Після цього порожнину рота протруюється спеціальним гелем. Це робить ротову порожнину шорсткою, підвищує міцність прикріплення вкладки до зуба.

В результаті на порожнину зуба і вкладку наноситися цемент. Вкладка приклеюється до зуба і просвічується спеціальною лампою.