м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Імплантація зуба: етапи проведення процедури

Посмішка-це не тільки візитна картка кожної людини, але і потужна зброя, якою можна бити оточуючих. На жаль, трапляються ситуації, коли через несвоєчасне або неправильне лікування, вроджених дефектів, травм люди позбавляються цілісності зубного ряду. Втрата навіть одного зуба може привести до утруднення пережовування їжі, порушення дикції, просідання щелепи і зміщення сусідніх зубів. Саме тому стоматологи не радять затягувати з візитом в клініку для відновлення естетичності та функціональності зубного ряду. Імплантація допоможе відновити красу посмішки і повернути радість від улюблених страв.

Як все відбувається: стадії імплантації зуба.

Часи, коли, втративши зуба можна було забути про відновлення їх функціональності, давно грянули в минуле. Стоматологія Соболевського оснащено кращим обладнанням і матеріалами, щоб процес імплантації зуба проходив швидко, безболісно і в комфортних умовах. Переваги імплантів полягають у тому, що вони не відрізняються за кольором і формою від рідних зубів, показник приживлюваності становить 95-98%, не вимагають спеціального догляду, а для установки не потрібно обточувати сусідні зуби. Як же все відбувається?

Послідовність імплантації зубів:

 • проводиться діагностика стану пацієнта;
 • підготовка до встановлення імплантату;
 • хірургічна процедура;
 • кріплення абатменту і коронки.

Під час першого візиту лікар проводить повний огляд порожнини рота: стан слизової, змикання щелеп, наявність і стан зубних протезів. При необхідності замінює старі пломби, лікує карієс і приводить ясна в порядок. Пацієнту обов’язково слід здати аналізи, виключити наявність вірусів в крові. Імплантація зубів протипоказана людям з поганою згортанням крові, наявністю онкологічних захворювань, гепатиту, хвороб ендокринної і кісткової системи. Не рекомендується проводити операцію вагітним. Після цього робиться 3D знімок щелеп, щоб виключити наявність кіст, гранульом, визначити обсяг кістки і метод проведення процедури.

На який день відбувається імплантація?

Залежно від кількості кісткової тканини буде відрізнятися метод лікування. Терміни і етапи імплантації зубів визначаються для кожного індивідуального випадку. Якщо пацієнт вчасно звернувся в клініку, то процедура проходить всього за один візит. Такий метод дозволяє встановити відразу титановий корінь, абатмент і коронку. Не дивно, що даний спосіб користується популярністю, адже клієнт отримує красиву посмішку з мінімальними витратами часу.

Етапи установки зубних імплантів при класичному методі:

 • При першому відвідуванні імплантується імплант в кісткову тканину. Хірургічна операція проводиться обов’язково із застосуванням анестезії, завдяки чому пацієнт не відчуває болю під час процесу. Стоматолог надрізає ясна, потім просвердлює невеликий отвір в кістковій тканині для імплантації титанового кореня. У підготовлену лунку встановлюється імплант, а на виступаючу частину металевого стрижня надівається заглушка (якщо є необхідність, десна зашивається). Для повного приживлення штучного кореня потрібно від трьох до шести місяців. Можлива набряклість і незначна болючість прооперованого місця. Для зниження больових відчуттів лікар призначає прийом знеболюючих препаратів.
 • Під час наступного візиту проводиться другий з етапів імплантації зубів — вкручується абатмент (перехідний елемент для кріплення коронки до імпланти) і робиться відтиск, який буде служити основою для створення зуба. Розбірна конструкція значно спрощує і робить максимально швидкої подальшу заміну коронки. Процедура займає приблизно 10-20 хвилин, як правило, анестезія не потрібна.
 • При останньому відвідуванні стоматологічної клініки встановлюється коронка. Протез виготовляється з урахуванням рекомендацій лікаря і побажань клієнта. Імплантат за функціями, формою і кольором не відрізняється від рідних зубів. Всього через кілька хвилин пацієнт може побачити в дзеркалі красиву посмішку.

Як підготуватися до всіх етапів по установці імплантів.

Під час першого візиту стоматолог дасть рекомендації з підготовки до операції. Ризик виникнення ускладнень по завершенню етапів імплантування зубів буде мінімальним, якщо слідувати простим радам:

 • Не палити і не вживати спиртні напої за кілька днів до операції.
 • Не пити багато рідини за годину-дві перед проведенням імплантації.
 • Перед візитом в клініку поїсти нещільно (їжа не повинна бути жирною чи гострою).

У післяопераційний період важливо слідувати рекомендаціям лікаря: дотримуватися гігієни порожнини рота, полоскати прооперований ділянку спеціальними розчинами, приймати (за призначенням) знеболюючі препарати, намагатися не їсти тверду і гарячу їжу, приблизно на тиждень звести до мінімуму фізичні навантаження.

Як доглядати за порожниною рота, коли всі стадії імплантації зуба позаду.

Перевага імпланта не тільки в його естетичних і функціональних характеристиках, але також в тривалому терміні служби. Так, в стоматологічній клініці Соболевського встановлюють зубні протези, термін служби яких становить більше 20-25 років. Штучні зуби не вимагають особливого догляду, досить дотримуватися гігієни порожнини рота:

 • чистити зуби два рази на день;
 • після кожного прийому їжі полоскати ротову порожнину або використовувати зубну нитку;
 • відвідувати стоматолога два рази на рік для профілактичного огляду.

Цікаво побачити процес імплантації в деталях? У наші дні немає нічого неможливого! Ви можете подивитися докладний відео етапів імплантації зубів. А в нашій клініці допоможуть повернути впевненість у власній привабливості.

Даруйте свою посмішку оточуючим, щоб вона ще не один раз до вас повернулася!