м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Імплантація зубів: наслідки і можливі ускладнення

Проблеми з зубами хвилюють людей різних вікових категорій. Карієс, пародонтит, пародонтоз, порушення прикусу, зубний біль – з такими та іншими стоматологічними захворюваннями звертаються пацієнти за допомогою до стоматологів щодня. Що робити,якщо зуб або навіть кілька відсутня давно? Відповідь очевидна – відновлювати! Імплантація – операція відновлення функціональності і естетичності зубного ряду. “Які ускладнення і наслідки бувають після імплантації?”- найбільш часте питання, яке задають пацієнти. Чи існує ризик відторгнення імплантату і що сприяє легкому і швидкому відновного періоду?

Імплантація зубів: недоліки поспішного рішення

Ускладнення після проведення імплантації виникають в 10-15% випадків. З чим це може бути пов’язано?
Якщо справа стосується передніх зубів, то хочеться швидше відновити естетичність, повернувши колишню красу і чарівність посмішці. Немає бажання чекати від трьох до шести місяців до повного приживлення титанового гвинта, тому пацієнт вимагає «зробити зуб тут і зараз», вибираючи одномоментну методику відновлення зубного ряду. Така операція характеризується високим навантаженням на кісткову тканину, має ряд протиріч серед стоматологів, а ризик відторгнення з усіма витікаючими наслідками збільшується майже в два рази. Єдине правильне рішення в даній ситуації-слухати свого стоматолога. Повірте, ви точно не будете виблискувати беззубою посмішкою протягом усього періоду лікування.
Знайти найдешевшу клініку-ще одна помилка, яку часто роблять пацієнти, а потім скаржаться на наслідки, звинувачуючи всіх навколо, але тільки не себе. Здоров’я-не те, на чому потрібно економити, тому необхідно ретельно підійти до вибору стоматологічної лікарні.
І ще – відповісти на хвилюючі питання, розповісти про ризики, скласти індивідуальну клінічну картину може тільки лікуючий лікар, а не поради «бувалих» на форумі «імплантація зубів і її наслідки».

Імплантація зубів: ускладнення після імплантації імпланта

Як і будь-який інший вид хірургічного втручання, імплантація може мати ускладнення в післяопераційний період. Вони пов’язані: з особливостями організму людини, неможливо з упевненістю на 100% спрогнозувати, як він буде реагувати на вживлення стороннього тіла; неправильною гігієною ротової порожнини; нехтуванням рекомендаціями лікаря.
До ускладнень слід віднести:

  • Кровотеча. Після операції ясна можуть кровить в перші кілька днів. Рекомендується не вживати препарати, що погіршують згортання крові. Якщо кровотеча не зупиняється, потрібно звернутися до стоматолога.
  • Біль – нормальна реакція організму на хірургічне втручання. Тривалість цього етапу не повинна перевищувати три-чотири дні, в іншому випадку біль може свідчити про запальний процес.
  • Розходження швів зустрічається досить рідко. Це може бути пов’язано з механічними пошкодженнями ниток. Лікарі радять не навантажувати прооперовану сторону, не їсти тверду їжу і уважно оглядати післяопераційну область до повного загоєння рани.

Імовірність того, що штучний корінь не приживеться, становить всього 1%. Переживати за можливі наслідки не доведеться, якщо ви довірити здоров’я зубів справжньому професіоналу. При дотриманні всіх рекомендацій лікаря і правильній гігієні порожнини рота відновлювальний період пройде легко і безболісно.