м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Імплантація зубів: рекомендації після операції

Зуби-невід’ємна складова нашого іміджу. Важливо ретельно стежити за їх здоров’ям: відвідувати стоматологічний кабінет, дотримуватися гігієни порожнини рота, обов’язково відновлювати їх функціональність. Імпланти – це надійний, безпечний і довговічний спосіб відновлення зубного ряду. Якщо з рідними зубами все просто і зрозуміло, то який дотримуватися режиму після імплантації зуба? За штучним коренем потрібно правильний догляд, щоб титановий стрижень швидше зростався з кістковою тканиною, реабілітаційний період проходив без ускладнень, а вся конструкція служила вірою і правдою багато років.

Імплантація зубів: Догляд після операції

Не варто боятися і переживати за наслідки після хірургічного втручання, якщо за справу береться справжній професіонал. Імплантолог на первинному прийомі складе карту лікування, підбере найбільш підходящий метод протезування для кожного індивідуального випадку, дасть рекомендації після імплантації.
Важливо чітко дотримуватися простих інструкцій і довіритися лікаря, тоді процес загоєння і відновлення пройде безболісно і без ускладнень.

Рекомендації після імплантації зуба

  • Холодні компреси з використанням льоду допоможуть зняти набряклість, зменшити кровотечу, можна використовувати грілку з крижаною водою. У перший день прикладати компрес до прооперованому ділянці можна щогодини і тримати до 10 хвилин, наступні 2-3 дні слід зменшити кількість до 5 разів за добу.
  • Правила харчування. Одна з основних вимог-мінімальне навантаження на імплантат протягом двох-трьох днів після операції. По завершенню процедури по вживленню імпланта бажано відмовитися від прийому їжі на 3 години. У перші дні після імплантації зуба не можна вживати тверді продукти, гарячі, холодні, кислі страви, оскільки вони можуть дратувати слизову тканину. Потрібно жувати на здорову сторону, щоб не травмувати рану.
  • Правильна гігієна ротової порожнини-запорука красивої посмішки і справної функціональності зубного ряду. Необхідно вибрати зубну щітку з м’якою щетиною, намагатися не зачепити ясна в місці, де встановлений імплант.
  • Полоскання небажано проводити в першу добу після хірургічного втручання, бажано Полоскати з другого дня. Як розчин можна використовувати антисептики або відвари з таких трав: ромашка, календула, дуб, шавлія.
  • Антибіотики і знеболюючі медичні препарати застосовувати строго за призначенням лікаря.

Протипоказання після імплантації зубів

Лікування повинно бути комфортним, а період загоєння швидким і безболісним. В даному процесі слід дотримуватися рекомендацій стоматолога, щоб не нашкодити власному здоров’ю.

Що не можна робити після імплантації зубів:

  • Вживати алкогольні напої і курити. Рекомендується відмовитися від шкідливих звичок приблизно за три тижні до операції і на такий же період після її проведення. Алкогольні напої і сигарети дратують м’які тканини слизової, провокують кровотечу, що знижує ймовірність швидкого зрощення імплантату з кісткою.
  • Займатися спортом. Необхідно обмежити будь-які фізичні навантаження після імплантації зубів на період до двох тижнів, щоб дати організму сили на відновлення.
  • Відвідувати сауни, солярії та лазні після імплантації зуба не можна. Через високі температури може посилитися кровотік, відповідно виникає ризик ускладнень і ймовірність інфікування.
  • Вживати тверду їжу. Рекомендується переглянути раціон, виключити тверді продукти (які можуть травмувати ясна і спровокувати розбіжність швів), додати в меню м’яку їжу: сир, йогурти, пюре.
  • Чіпати прооперовану ділянку руками, мовою або іншими предметами, щоб не занести інфекцію або не поранити ясна. Якщо пацієнт відчуває дискомфорт, слід повідомити імплантолога.

Дотримання всіх рекомендацій стоматолога після імплантації зубів прискорює процес загоєння і мінімізує ризик виникнення ускладнень.