м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Седація – лікування зубів без страху і болю

Багато людей при одному тільки згадці про стоматологічному кабінеті відчувають боязнь і дискомфорт. Це одна з головних причин, по якій люди переносять візит до стоматолога. Але затягування з лікуванням може привести до ряду ускладнень, а часом навіть до втрати зуба. Стоматологія розвивається з кожним днем, а професіонали слідують передовим методикам, використовують найкраще обладнання для безболісної санації ротової порожнини. Медикаментозний сон при лікуванні зубів – можливість подолати панічний страх. У стоматологічній практиці дана методика широко застосовується в клініках по всьому світу, використовується за призначенням.

Седація – це комфортні умови для пацієнта

Одне з основних завдань, яке ставить перед собою стоматолог – – створити максимально комфортні умови для пацієнта. Залежно від складності проведених маніпуляцій призначається різний вид анестетиків. Що таке седація? Це введення пацієнта в стан напівдрімоти з використанням закису азоту, який не є знеболюючим, але дає відчуття спокою і пригнічує страх. Дана технологія широко застосовується в дитячій стоматології, позбавляє дитину від стресу і боязні.

Седація в стоматології

Використовується такий вид” заспокійливого ” тільки за призначенням лікаря. Як же діє речовина? До спеціального апарату приєднується мішок і два балони з трубками: по одній надходить кисень, по другій – закис азоту. Два газу змішуються в мішку і по приєднаної до нього трубці засіб надходить в носову маску, через яку людина його вдихає. Подача “звеселяючого газу” повністю автоматизована, а стоматолог розраховує необхідну дозу, враховуючи вік і індивідуальні особливості клієнта. В ході процедури кількість і доза можуть бути збільшені. В окремих випадках, за призначенням лікаря, ліки вводиться перорально (у вигляді таблеток) і внутрішньовенно.

Седація і наркоз: відмінності між процедурами

Залежно від складності проведених маніпуляцій доктор може призначити різні види наркозу і знеболюючі препарати.
Седативна анестезія допоможе подолати страх, емоційний дискомфорт, розслабитися. Поки людина вдихає “звеселяючий газ”, він відчуває спокій і розслабленість, знаходиться в свідомості, бачить, чує і реагує на дії доктора. Закис азоту не зв’язується з білкам крові і через дві-три хвилини безслідно виводиться з організму (після зняття маски). Володіє лише незначним знеболюючим ефектом.
Наркоз призначається для відновлення функціональності цілого зубного ряду, маніпуляцій відразу з декількома зубами. Частіше використовується у дітей, ніж у дорослих. Застосування загального наркозу має на увазі повне відключення м’язової активності і свідомості, а надходження кисню забезпечується за допомогою апарату штучної вентиляції легенів. Не потрібно внутрішньом’язове введення ніяких засобів, досить зробити кілька вдихів через маску, щоб зануритися в фізіологічний сон. Людина прокидається протягом 20 хвилин по завершенню дії використовуваного речовини, клініку покинути рекомендується по закінченню ще 30-40 хвилин. Категорично забороняється в цей день сідати за кермо.

Медикаментозний сон в стоматології

Дана методика користується популярністю і застосовується в клініках по всьому світу:

  • при складному видаленні зуба;
  • при непереносимості місцевих анестетиків і алергічних реакціях;
  • при панічному страху;
  • для усунення блювотного рефлексу;
  • людям з особливими фізичними можливостями.

Анестезію може призначити лікуючий лікар після після здачі пацієнтом всіх необхідних аналізів. Використання інертного газу може мати як показання, так і протипоказання.

Седація: побічні ефекти і протипоказання

В яких випадках седативна анестезія протипоказана:

  • дітям віком до трьох років;
  • людям з ЛОР-захворюваннями та епілепсії;
  • вагітність;
  • при алергії на азот та інші речовини;
  • після черепно-мозкових травм.

Перевага седації у відсутності побічних ефектів-нудоти, запаморочення, тому пацієнт відчуває себе добре і відпочив. При внутрішньовенному введенні залишкова дія ліків триває від півгодини до години.
Медикаментозний сон використовується як один з найбільш безпечних заспокійливих засобів.