м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Що таке дентальна імплантація?

Немає нічого кращого наших рідних зубів. Але також не існує ніяких гарантій, що служити вони будуть протягом усього життя. Через різних травм, вроджених дефектів, несвоєчасного і неправильного лікування можна позбутися одного або навіть декількох зубів. Дентальна імплантація-це відновлення функціональності і естетики зубощелепної системи. Даний спосіб протезування допоможе вирішити проблему при одиничному і множині відсутності зубів.

Що таке дентальна імплантація?

Найбільш прогресивний метод сучасної стоматології дозволяє відновити зубний ряд навіть при тривалій і повній відсутності зубів. На місце втраченого кореня, в кісткову тканину, імплантується дентальний імплант-це титановий гвинт, який буде служити міцною і надійною опорою для коронки. Його конструкція складається з безпосередньо самого гвинта і абатмента – “перехідника” між штучним коренем і коронкою. Повноцінна конструкція іменується протезом. Зовні він не відрізняються від рідних зубів, позбавляючи людину від естетичного дискомфорту. Як проходить процедура?

Дентальна імплантація: етапи проведення передового методу відновлення зубів.

  • Підготовчий. Доктор збирає стоматологічний і загальномедичний анамнези пацієнта. Для цього проводиться огляд твердих і м’яких тканин ротової порожнини, робляться панорамні знімки, щоб оцінити повноту картинки, оцінюється щільність кістки (в окремих випадках може знадобитися додаткова операція з її нарощування), проводиться лікування можливих захворювань.
  • Хірургічний. Основний і найбільш складний етап, порівнянний з тонкою ювелірною роботою. Внутрішньокісткова дентальна імплантація вимагає професіоналізму від імплантолога. Від цього буде залежати і швидкість приживлення імплантату, і реабілітаційний період. Досвідчений лікар зробить все швидко і якісно, зведе больові відчуття до нуля. Під штучний корінь формується ложе на місці втраченого. Потім встановлюється імплант разом з заглушкою для запобігання вростання м’яких тканин у внутрішні канали титанового стрижня, а на оперований ділянку накладаються шви.
  • Ортопедичний. Заключний етап, проводиться після повного зрощення імплантату з кісткою (буде потрібно від 2 до 6 місяців). Заглушку замінюють опорною головкою-абатментом, знімаються зліпки. На підставі отриманих відбитків виготовляються майбутні моделі коронок.

Які проблеми вирішує дентальна імплантація?

Стрімкий розвиток стоматології, застосування передових методик дають можливість подарувати посмішці пацієнта друге життя.

Дентальна імплантація зубів має ряд незаперечних переваг:

  • Сусідні зуби залишаються в цілості й схоронності, не потрібно їх обточування, як, наприклад, при класичному протезуванні.
  • Колір підбирається в тон природному відтінку емалі.
  • Зберігається навантаження на кісткову тканину, що запобігає її атрофію.
  • Після проведення дентальної імплантації зубів швидко відновлюється нормальний прикус.
  • Титановий гвинт успішно приживається в 98% випадках.
  • Проводити процедуру можна безпосередньо після видалення рідного кореня, якщо немає протипоказань.
  • Імплант не вимагає особливого догляду: досить чистити двічі в день зуби і своєчасно відвідувати стоматологічну клініку.

Реабілітаційний період залежить від індивідуальних особливостей організму, чіткості дотримань всіх рекомендацій лікаря і правильної гігієни ротової порожнини. Після хірургічного втручання також необхідно утриматися протягом двох-трьох тижнів від фізичних навантажень, куріння, вживання алкогольних напоїв, відвідування лазні та сауни, тоді процес загоєння пройде швидко і безболісно.

У питанні відновлення зубного ряду важливе завдання-знайти професіонала, якому можна сміливо довірити здоров’я ротової порожнини. На консультації стоматолог обов’язково розповість, що таке дентальна імплантація зубів, про можливі ускладнення, як доглядати за штучними зубами. Сучасна стоматологія вирішує завдання будь-якої складності, дозволяючи підібрати найбільш зручний спосіб відновлення зубощелепної системи для кожного окремого випадку.

Дентальна імплантація-можливість знову насолоджуватися смаком улюбленої їжі і чарівністю посмішки.