м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Що таке імплант зубів?

Зуби у людини виростають два рази-молочні і постійні. Якщо в першому випадку, будучи дитиною, можна радіти, що замість тимчасового виросте новий, то втрата постійного зуба може стати справжньою трагедією. Сучасна медицина не стоїть на місці, розвивається, впроваджує в практику новітні методики по відновленню функцій та естетики зубного ряду. Що таке імплантація в стоматології? Це можливість насолоджуватися смаком улюбленої їжі, без сорому посміхатися і бути впевненим у власній неповторності.

Імплант зуба – це не просто титановий стрижень.

А ось тут починається найцікавіше. Більшість людей помилково думають, що імплантат – це вже «готовий зуб». Що таке імплант насправді? Це штучний корінь і надійна опора для коронки. Гвинт з титану діаметром 3-5 мм імплантується в кісткову тканину, не викликає алергію і практично не відторгається організмом. Імплант в верхню щелепу і / або нижню, в зону посмішки – сьогодні можливо відновити не тільки функціональність, але і естетичний вигляд.

Переваги даного методу лікування у тому, що для установки імплантату не потрібно обточувати сусідні зуби, відновити можна відразу всю щелепу.

Зубний імплант: будова і основні види конструкцій

Гвинт виготовляється з чистого титану. Матеріал відмінно приживається, ризик відторгнення організмом мінімальний, витримує високі жувальні навантаження. Імплант зуба – це виріб, який за своєю будовою буває розбірним і нерозбірним. Розбірні конструкції складаються з самого тіла, гвинта заглушки, формувача ясен, заглушки і головки. Нерозбірна модель є цілісною, застосовується для одномоментної імплантації.
Розбірні різняться за формою: корневидні, пластинкові, Комбіновані. Залежно від того, яка зона потребує операції, буде відрізнятися вид імплантату.

Дентальний імплант-сучасне рішення по відновленню зубного ряду.

Операція проходить в два етапи. Щоб побачити красиву посмішку в дзеркалі, потрібно кілька візитів до стоматолога. При першому відвідуванні проводиться повний огляд ротової порожнини, пацієнт здає всі аналізи, необхідні для подальшого лікування. Дентальний імплант-надійна опора в кістковій структурі, що має гвинтову різьбу. Титановий стрижень імітує природний корінь і знаходиться в кістки.

  • Імплант для жувального зуба повинен витримувати високе навантаження. Саме моляри і премоляри відповідають за подрібнення їжі. Кожен окремий випадок вимагає індивідуальних вимірів для забезпечення естетичного ефекту і довговічності виробів. Найчастіше для молярів робиться вибір на користь подовжених і більш широких імплантатів.
  • Імплант замість корінного зуба нічим не відрізняється від рідного кореня, а колір коронки підбирається в тон натуральному відтінку зубної емалі. Хірургічна процедура займає максимум годину, після вживлення штучного кореня на десну накладаються шви, лікуючий лікар проводить інструктаж по догляду за порожниною рота в післяопераційний період. Для повного приживлення потрібно від трьох до шести місяців, після цього можна переходити до завершального етапу – кріпленню коронки.
  • Імпланти на 6 і 7 зуб краще приживаються, якщо у них пориста, шорстка, покрита спеціальним напиленням поверхню. Розміри штучних коренів повинні максимально відповідати натуральним: діаметр не менше 4 мм, а довжина від 10 мм. Операція проводиться із застосуванням знеболюючих препаратів.
  • Імплант ікла потрібно підбирати ретельно, адже він несе найвищі навантаження при подрібненні продуктів, знаходиться на кордоні двох функціональних груп – жувальних і різців (він повинен поєднувати ці групи). Відтінок коронки підбирається в тон природному кольору емалі.
  • Імплант переднього верхнього зуба позбавить пацієнта від скутості і сорому, забезпечить естетичний вигляд. На передню частину щелепи припадає не сильне навантаження, проте вони важливі для кожної людини. Невеликий діаметр стрижня дозволяє знизити до мінімуму пошкодження м’яких тканин, при цьому конструкція надійно фіксується в кістки. Тільки лікар може рекомендувати найбільш оптимальний варіант імплантату для кожного окремого випадку.

Термін служби імпланта і особливість догляду за порожниною рота після його установки.

В даному питанні все залежить від професіоналізму стоматолога, індивідуальних особливостей організму і від пацієнта. Виріб може служити до 20-25 років, деякі зарубіжні виробники дають довічну гарантію на свій продукт. Важливу роль відіграє також дотримання гігієни ротової порожнини. Необхідно щодня проводити якісну чистку і обов’язково відвідувати стоматолога два рази на рік.
У клініці Соболевського працюють справжні професіонали, яким ви можете сміливо довірити здоров’я і красу посмішки!