м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Сучасні методи імплантації зубів в стоматології

Сьогодні Стоматологія стрімко розвивається, впроваджує і застосовує інноваційні рішення по відновленню функціональності і естетики зубощелепної системи. Повернути посмішці красу і чарівність можна при одиничному, множині і тривалій відсутності зубів. Сучасні способи імплантації зубів дозволяють підібрати найбільш оптимальний метод по заміщенню втрачених зубів штучними конструкціями для кожного індивідуального випадку.

Імплантація зубів: методи проведення операції з відновлення зубного ряду.

Після укладення повної клінічної картинки імплантолог може рекомендувати пацієнту найбільш оптимальний спосіб відновлення зубного ряду, виходячи з функціональних, естетичних і клінічних показань. Методика імплантації зубів також залежить від виду імплантів, які будуть використовуватися для операції. На сьогоднішній день, як правило, застосовуються імплантати для проведення внутрішньокісткової процедури по заміщенню втрачених зубів.

Виділяють наступні методи імплантації зубів:

  • Класичний. Широко застосовуваний в практиці, характеризується високим ступенем приживлюваності імпланта-98-99% (показник залежить від індивідуальних особливостей організму, виробника обраної конструкції і професіоналізму імплантолога). Проводиться в два етапи: на першому встановлюється в кістку титановий стрижень, на другому – протез. Повний курс лікування може зайняти від шести місяців до одного року – мабуть, єдиний недолік імплантації зубів традиційної методики.
  • Внутрислизистый. Виконується для поліпшення фіксації протезів знімного типу. Показанням є неможливість проведення класичної процедури: дефекти неба, атрофія кісткової тканини. Імплант складається з двох частин: одна фіксується в слизову ротової порожнини, інша – до знімної конструкції. Має також свої протипоказання, про які повідомить лікар після здачі всіх необхідних аналізів.
  • Базальний. Способи імплантації зубів мають безліч протиріч серед стоматологів. Протезування проводиться в найкоротші терміни після імплантації самого імплантату, без великих розрізів і накладання швів. Завдяки спеціальній конструкції штучного кореня можна відновити функціональність зубощелепної системи при невеликому обсязі кістки (достатньо всього 4 мм для фіксації). При традиційному протезуванні для імплантації імпланта треба було б провести додатково операцію по відновленню кісткової тканини.

Новітні методи імплантації зубів в стоматологічній практиці

Головне завдання імплантолога-все розкласти по поличках, розповісти про всі етапи, щоб пацієнта не лякали складні нові терміни. Найбільш прогресивним в сучасній імплантації зубів є лазерна імплантологія. Це безпечно, якісно і надійно. Замість хірургічного скальпеля застосовується лазер, що дозволяє знизити хворобливість і зменшити дозу анестетиків. М’які тканини розсікаються лазерним променем, завдяки цьому забезпечується безкровність проведеної процедури. Також лазер характеризується антибактеріальною дією, мінімізує травматичність і скорочує реабілітаційний період. Щодо вартості, то хірургічне втручання із застосуванням лазерного променя на 30-60% вище, якщо порівнювати з класичною технологією.

У стоматології Соболевського застосовують передові методи імплантації, використовують імпланти провідних світових виробників: Neobiotech, MegaGen, Nobel Biocare, Straumann Roxolid та інші. Гармонійне поєднання професіоналізму лікаря, якісних конструкцій, передових технологій, злагодженої роботи лікаря і пацієнта – запорука красивої посмішки і мінімальних тимчасових витрат на весь період лікування.