м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Вінір – це стоматологічний термін, синонімом якого в українській мові є слово облицювання.

Вінір – тонка облицювання товщиною 0,5-0,7 мм, що покриває передню поверхню зуба, тим самим, покращуючи його косметичний вигляд.

Порцелянові вініри-одне з останніх досягнень сучасної стоматології. У цьому розділі ви можете дізнатися, що таке вініри, в яких випадках вони використовуються, переваги і недоліки вінірів, процес виготовлення, догляд за ними

В яких випадках використовується фарфоровий вінір

Методика облицювання передньої поверхні зубів виникла як альтернатива цельнокерамическим коронкам. Порцелянові вініри більш прості у виготовленні, технологічні і вимагають набагато менше часу для виготовлення.

Порцелянові вініри виготовляються непрямим методом, тобто процес відновлення зуба вініром містить лабораторний етап — вони виготовляються поза порожниною рота в зуботехнічної лабораторії. Вони використовуються для поліпшення зовнішнього вигляду зубів, які частково втратили колір, істерлися, сколоти або мають неправильне положення.

За допомогою вінірів можна:

  • відновити вроджені та набуті дефекти емалі зубів
  • флюорозні плями
  • тетрациклінові зуби
  • зуби, потемнілі в результаті травми або лікування кореневих каналів старими методами
  • Виправити утворилися на зубах відколи
  • Виправити неправильну форму зуба
  • Відновити встановлені і втратили колір старі пломби
  • Виправити наявність між зубами проміжків (діастема, трема)

Переваги порцелянових вінірів

Вініри, в порівнянні з іншими видами стоматологічних реставрацій, мають дві основні переваги:

  • на порцелянових вінірах не буває плям
  • порцелянові вініри надають зубу натуральний вигляд

Чому на порцелянових вінірах не буває плям

Раніше в стоматології для здійснення естетичних реставрацій використовувалися різні матеріали. Вони мали один істотний недолік-зміна кольору, поява плям. Це було пов’язано з тим, що ці матеріали були проникні. При вживанні в їжу продуктів харчування, що володіють фарбувальними властивостями (чай, кава, вино, тютюн) змінювався колір цих реставрацій, з’являлися плями на зубах. У порівнянні з цими матеріалами, порцелянові вініри мають перевагу, що поверхня вініра-це кераміка, а він гладкий і не проникний. Тому на поверхні вініра не буде плям.

Як порцелянові вініри надають зубу натуральний вигляд

Одне з головних властивостей емалі зуба — прозорість. Це означає, що при попаданні світла на поверхню емалі, він не відразу відбивається, а частково проникає вглиб емалевого шару. Потім це світло відбивається від непрозорого шару зубної тканини, що знаходиться під емалевим покриттям. Ця прозорість емалі надає зубу характерний зовнішній вигляд. Раніше для поліпшення зовнішнього вигляду зубів використовувалися матеріали, які були непрозорі або прозорі, тобто при відновленні зубів цими матеріалами не забезпечувалася прозорість. Тому світло не міг проникнути в зубні тканини глибоко, і відразу відбивався від поверхні цих матеріалів. Таким чином, ці матеріали не забезпечували повної схожості з натуральним зубом, а лише покращували зовнішній вигляд зуба. Порцелянові вініри в порівнянні з тими матеріалами володіють повною прозорістю, тим самим, порцелянові вініри забезпечують повну схожість з натуральним зубом. Світло, що падає на поверхню вініра, може проникнути на певну глибину всередину порцеляни, а потім відбиватися від зубних тканин. Тому вінір нічим не відрізняється від сусідніх зубів.

Процес виготовлення порцелянових вінірів

Процес виготовлення порцелянових вінірів вимагає два візити до стоматолога. Під час першого візиту здійснюється підготовка зуба, зняття зліпка, вибирається колір фарфорового вініра, установка тимчасового вініра. Під час другого візиту встановлюється фарфоровий вінір. Між цими візитами зазвичай проходить один-два тижні. За цей проміжок часу в зуботехнічній лабораторії Зубний технік виготовляє вінір.