м. Черкаси, бул. Шевченка 150/2
пн-пт 9:00-18:00сб 9:00-13:00

Зубний міст або імплант – що краще, надійніше і якісніше?

Відновлення зубощелепної системи – не новинка, а щоденна практика для сучасної стоматології. Сьогодні відсутність навіть декількох зубів – не привід для розладу. Для відновлення втрачених зубів в клініці можуть запропонувати два способи – міст або імплант. Для кожного окремого випадку буде відрізнятися метод вирішення проблеми.

Імплант або міст – яку конструкцію вибрати для відновлення зубного ряду?

У кожного варіанту є свої плюси і мінуси. Лікуючий лікар рекомендує найбільш оптимальний метод лікування, а пацієнт вже вибере, що підходить йому, виходячи з фінансових можливостей і переваг. Міст або імплант – що краще?
Мостовидний протез має свої переваги:

 • Демократична ціна і мінімальні витрати за часом на виготовлення.
 • Металокерамічні вироби характеризуються міцністю і стійкістю до жувальних навантажень.
 • Зберігається відтінок протягом усього терміну використання.

У даного методу протезування є свої недоліки:

 • Необхідність в обточуванні сусідніх зубів.
 • Попадання їжі під виріб, що може привести до запальних процесів з подальшими ускладненнями.
 • Розхитування конструкції з часом, вимагає обов’язкової заміни.


Імплантація поверне впевненість у власній неповторності і красу посмішці. Має ряд переваг:

 • Не потрібно обточування сусідніх зубів.
 • Відновлюється повна функціональність зубощелепної системи.
 • Правильний розподіл жувального навантаження.
 • Тривалий термін служби (до 20-25 років).

До мінусів слід віднести:

 • Вартість значно перевищує інші способи протезування.
 • Тривалість лікування (весь період займає від 4 до 6 місяців).

Чи можна на імплант ставити міст?

Для будь-якої конструкції буде потрібно опора. Встановити міст на імплант або зуб? При фіксації на рідних зубах обов’язково потрібно їх обточування, фіксуються за допомогою штифта або кульшових вкладки. При опорі на імплант досить імплантування титанового кореня в кістку. Дентальна імплантація забезпечує надійний, естетичний і фізіологічно правильний варіант відновлення зубного ряду.
Зубний міст або імплант:відгуки пацієнтів допоможуть розвіяти міфи. Важливо завчасно ознайомитися з відгуками реальних клієнтів, дізнатися про ризики і можливі ускладнення. Професіоналізм стоматолога, індивідуальні особливості організму і багато інших факторів також необхідно враховувати, роблячи вибір між даними методиками.

Що краще – зубний імплант або міст?

Зваживши всі «за» і «проти», можна переходити безпосередньо до процесу. Міст зубний або імплант повинен мати не тільки естетичний вигляд, але також справлятися з основною функцією-подрібненням їжі. Якщо пацієнт відчуває найменший дискомфорт, біль, припухлість, необхідно звернутися в стоматологічну клініку.
Вибираючи між мостом або імплантом для відновлення функціональності та естетичності зубощелепної системи, слід прислухатися до порад лікаря. У стоматології Соболевського доктор розповість про всі ризики використання тієї чи іншої конструкції, рекомендує найбільш оптимальний варіант.